Videá

Ako vzdelávať deti zmysluplne?

Jana Nováčková

Príspevok odoznel na TEDxPragueED 26. júla 2017. Tento pražský TEDx bol po prvýkrát celý venovaný téme vzdelávania.Rešpektovať a byť rešpektovaný v TV Pohoda

Počas kurzu v Novom Meste nad Váhom boli naši kolegovia Katka Martišová a Ivan Vyskočil oslovení lokálnou televíziou Pohoda. Reportáž v skratke ponúka základné informácie o kurze Rešpektovať a byť rešpektovaný.Jana Nováčková

V inzerátoch sa žiada od zamestnancov samostatnosť, flexibilita, komunikatívnosť, schopnosť tímovej práce, tvorivosť... - kde to má ale absolvent tradičnej ZŠ vziať, keď sa učí závislosti na autorite a vonkajšej motivácii, rigidite, mlčaniu, individualizmu, presnému plneniu zadania?

Tu je príspevok prednesený na konferencii Svoboda NaŽivo konanej 8. 11. 2012 v Prahe.Tah dámou - téma škola

Dňa 3. 9. 2011 sa Jana Nováčková zúčastnila diskusnej relácie Českej Televízie - Tah dámou.

 Ako sa z túžby učiť sa stane zberateľstvo známok

Jana Nováčková

Tento príspevok bol prednesený na TEDx Prague 2010.

 Naomi Aldortová na začiatku videa hovorí o vnútornom programe detí, potom o spoločnom spaní a od 18. minúty o unschoolingu.

_________________________________________________________________________

V staršej prednáške na LIFT 2007, Sugata Mitra hovorí o svojom projekte "Hole in a Wall" (Otvor v stene). V rámci projektu prídu malé deti samé na to, ako používať počítač - a potom to naučia iné deti. Sugata Mitra sa pýta, čo ďalšie sa deti vedia naučiť samé?

________________________________________________________________________

Expert na vzdelávanie Sugata Mitra rieši jeden z najväčších problémov vzdelania - a to, že tí najlepší učitelia a školy nie sú práve tam, kde sú najviac potrební. V sérii skutočných experimentov, z New Delhi, z Južnej Afriky, či Talianska, dal deťom prístup na web, a ponechal ich bez akéhokoľvek dohľadu, či vedenia od učiteľov. Dostal výsledky, ktoré by mohli znamenať revolúciu vo výučbe!

________________________________________________________________________

Dan Pink - rozpráva v nasledujúcom TED videu o odmenách a motivácii v práci. Odhaľuje teoretické pozadie dôvodov, prečo odmeny nie sú v práci až také prínosné. 

________________________________________________________________________Tu sa môžete prihlásiť k odberu noviniek z prostredia R+R.

Na kurzy alebo stretnutia sa môžete teraz prihlasovať on-line. U položiek, ktoré sú označené červeným R, sa môžete, po kliku na písmeno, prihlásiť na kurz. Ak chcete dostávať aktuálne a dôležité informácie - registrujte sa.

Dátum Miesto Názov kurzu
12.09.2020 MŠ Lobelka, ul. SNP 9, Liptovský Mikuláš R+R - 4
26.09.2020 Hummelova 4, Bratislava R+R - 4
08.10.2020 CZŠ Narnia, Beňadická 38, Bratislava R+R - 4
24.10.2020 Brehy, ZŠ a MŠ Záhumnie 24 R+R - 4
21.11.2020 Trenčianska 23/b R+R - 4
Copyright WEB-X 2013
Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb cookies. Pokračovaniem v prezeraní vyjadrujete súhlas s ich používaním.   |   Viac informácií   |   
Viac informácií   |