Mýty ve vzdělávání

O čom je táto kniha?

Bez titulku

 

Vo vzdelávaní a výchove prežíva rad mýtov, ktoré vo svojom dôsledku škodia deťom a celej spoločnosti. Učitelia, rodičia aj verejnosť nájdu v tejto publikácii argumenty, prečo tradičný spôsob výučby poškodzuje rozumový, citový aj morálny vývin detí, a súčasne sa zoznámia s východiskami pre zmenu.

Brožúra obsahuje 20 článkov, ktoré napísala autorka Jana Nováčková v rokoch 1998 - 1999 ako seriál pod rovnomenným názvom pre Lidové noviny do prílohy Akademia. Aj keď od ich publikovania prešlo toľko rokov, sú - bohužiaľ - stále veľmi aktuálne, o čom svedčí aj ich opakované vydávanie.

 

 

 

Ukážka z knihy Mýty ve vzdělávání - 1. kapitola

 

1. I ve vzdělávání přežívají mýty, které ve svém důsledku dětem škodí

Každý rok nastupuje pár tisíc prvňáčků do školy s očima rozzářenýma očekáváním dobrodružství poznávání. Pravda, mnozí z nich byli varováni staršími sourozenci (škola je otrava) nebo dospělými (to víš, teď už ti nastanou povinnosti). Nicméně zkušenost je nepřenosná, a tak varování nejsou brána vážně. U dětí předškolního věku nastává chvíle, kdy cítí, že jim už nestačí „jen si hrát“, a chtějí se „doopravdy učit“. Proto ta touha jít do školy, proto ta očekávání.

 

Tu sa môžete prihlásiť k odberu noviniek z prostredia R+R.

Na kurzy alebo stretnutia sa môžete teraz prihlasovať on-line. U položiek, ktoré sú označené červeným R, sa môžete, po kliku na písmeno, prihlásiť na kurz. Ak chcete dostávať aktuálne a dôležité informácie - registrujte sa.

Dátum Miesto Názov kurzu
16.03.2019 Račianska 80 (Internát Nová Cvernovka), Bratislava R+R - 4
15.05.2019 Bilingválna Montessori škôlka, Vlárska 25, Bratislava - Kramáre R+R - 7
22.05.2019 CZŠ Narnia Bratislava, Beňadická 38 R+R - 4
21.09.2019 ZŠ J.C.Hronského, Školská 10, 963 01 Krupina R+R - 4
12.10.2019 Nitra, ZŠ Nábrežie mládeže 5 R+R - 4
Copyright WEB-X 2013
Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb cookies. Pokračovaniem v prezeraní vyjadrujete súhlas s ich používaním.   |   Viac informácií   |   
Viac informácií   |