Mýty ve vzdělávání

O čom je táto kniha?

Bez titulku

 

Vo vzdelávaní a výchove prežíva rad mýtov, ktoré vo svojom dôsledku škodia deťom a celej spoločnosti. Učitelia, rodičia aj verejnosť nájdu v tejto publikácii argumenty, prečo tradičný spôsob výučby poškodzuje rozumový, citový aj morálny vývin detí, a súčasne sa zoznámia s východiskami pre zmenu.

Brožúra obsahuje 20 článkov, ktoré napísala autorka Jana Nováčková v rokoch 1998 - 1999 ako seriál pod rovnomenným názvom pre Lidové noviny do prílohy Akademia. Aj keď od ich publikovania prešlo toľko rokov, sú - bohužiaľ - stále veľmi aktuálne, o čom svedčí aj ich opakované vydávanie.

 

 

 

Ukážka z knihy Mýty ve vzdělávání - 1. kapitola

 

1. I ve vzdělávání přežívají mýty, které ve svém důsledku dětem škodí

Každý rok nastupuje pár tisíc prvňáčků do školy s očima rozzářenýma očekáváním dobrodružství poznávání. Pravda, mnozí z nich byli varováni staršími sourozenci (škola je otrava) nebo dospělými (to víš, teď už ti nastanou povinnosti). Nicméně zkušenost je nepřenosná, a tak varování nejsou brána vážně. U dětí předškolního věku nastává chvíle, kdy cítí, že jim už nestačí „jen si hrát“, a chtějí se „doopravdy učit“. Proto ta touha jít do školy, proto ta očekávání.

 

Tu sa môžete prihlásiť k odberu noviniek z prostredia R+R.

Na kurzy alebo stretnutia sa môžete teraz prihlasovať on-line. U položiek, ktoré sú označené červeným R, sa môžete, po kliku na písmeno, prihlásiť na kurz. Ak chcete dostávať aktuálne a dôležité informácie - registrujte sa.

Dátum Miesto Názov kurzu
12.09.2020 MŠ Lobelka, ul. SNP 9, Liptovský Mikuláš R+R - 4
26.09.2020 Hummelova 4, Bratislava R+R - 4
08.10.2020 CZŠ Narnia, Beňadická 38, Bratislava R+R - 4
24.10.2020 Brehy, ZŠ a MŠ Záhumnie 24 R+R - 4
21.11.2020 Trenčianska 23/b R+R - 4
Copyright WEB-X 2013
Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb cookies. Pokračovaniem v prezeraní vyjadrujete súhlas s ich používaním.   |   Viac informácií   |   
Viac informácií   |