R + R v kocke

 

Účastníci prednášky "R + R v kocke" sa počas jeden a pol hodiny dozvedia o tom:

 

Čo znamená prístup Rešpektovať a byť rešpektovaný

Čo tento prístup prináša pre výchovu detí aj pre vzťahy medzi dospelými

Aké sú piliere tohto prístupu

Akými postupmi a zručnosťami ho možno realizovať v každodennej praxi

 

Deti potrebujú hranice. Rešpektujúci prístup tieto hranice deťom poskytuje a pritom umožňuje uspokojovanie ich potrieb a rozvíja ich sebaúctu. Medzi argumenty podporujúce tento prístup patria poznatky o tom, ako funguje náš mozog, aké dôsledky so sebou nesie mocenský model vzťahov a tiež teória motivácie s dôrazom na pochopenie rizík trestov a odmien ako nástrojov vonkajšej motivácie. Kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný prináša pohľad na širšie súvislosti mocenského a rešpektujúceho poňatia výchovy, vzdelávania a komunikácie.

 

Pre koho je prednáška určená?

Ľudia, ktorí sa snažia o rešpektujúci prístup k deťom, potrebujú podporu okolia, najmä v počiatkoch, keď sa ešte nie všetko darí. Na kurze R + R sa účastníci často zmieňujú, že sa snažia predať zásady tohto prístupu svojim partnerom, ďalším členom rodiny aj priateľom, ale že sa im niekedy nedarí formulovať to tak zrozumiteľne, ako by si priali. To je jedna skupina, ktorej je prezentácia "R + R v kocke" určená. Ďalšou skupinou sú ľudia, ktorí zatiaľ nemajú bližšie informácie o tomto prístupe, nemajú čas čítať knihu, ale radi by sa dozvedeli, čo tento prístup obsahuje, aby sa mohli rozhodnúť, či sa zúčastnia celého kurzu. Vítaní sú aj absolventi kurzov, ktorí si potrebujú oživiť zásady, z ktorých R + R vychádza.

Tu sa môžete prihlásiť k odberu noviniek z prostredia R+R.

Na kurzy alebo stretnutia sa môžete teraz prihlasovať on-line. U položiek, ktoré sú označené červeným R, sa môžete, po kliku na písmeno, prihlásiť na kurz. Ak chcete dostávať aktuálne a dôležité informácie - registrujte sa.

Dátum Miesto Názov kurzu
26.09.2020 Hummelova 4, Bratislava R+R - 4
08.10.2020 CZŠ Narnia, Beňadická 38, Bratislava R+R - 4
24.10.2020 Brehy, ZŠ a MŠ Záhumnie 24 R+R - 4
21.11.2020 Fascinujúce deti, Trenčianska 53/b, Bratislava R+R - 4
06.02.2021 Námestie kpt. Nálepku 612, Vráble R+R - 4
Copyright WEB-X 2013
Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb cookies. Pokračovaniem v prezeraní vyjadrujete súhlas s ich používaním.   |   Viac informácií   |   
Viac informácií   |